Witamy

Biskupin i Wenecja

Biskupin to najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Prezentuje on pozostałości drewnianego osiedla kultury łużyckiej . W wyniku prac wykopaliskowych odkryte zostały konstrukcje drewniane sprzed 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Na terenie wykopalisk, w pawilonie muzealnym obejrzeć można stałą wystawę „Biskupin i jego okolica – 10000 lat historii” poświęconą odkryciom archeologicznym w Biskupinie i okolicy. W pobliskiej Wenecji można też udać się do Muzeum Kolejki Wąskotorowej oraz przebyć podróż kolejką parową na trasie Żnin -Wenecja -Biskupin- Gąsawa o długości 12 km.

          

 

Żnin

 Żnin to miasto o ponad 700-letniej historii, położone miedzy jeziorami: Żnińskim Dużym i Żnińskim Małym. Naprzeciw farnego kościoła św. Floriana z XV wieku znajduje się klasycystyczny dwór, zbudowany około 1795 roku. Obecnie mieści się tu Muzeum Sztuki Sakralnej.  W gotyckiej wieży z XV wieku, pozostałości dawnego ratusza, znajduje się Muzeum Ziemi Pałuckiej.

         

 

Bydgoszcz

660-letnia Bydgoszcz ma wiele do zaoferowania turystom. Jej wielkim atutem jest przyroda. Miasto znajduje się na styku kilku krain geograficznych,  przez które przepływają cztery wielkie cieki wodne przecinające całe miasto: Brda, Wisła i po części również Noteć oraz Kanał Bydgoski łączący Wisłę z Odrą, będący częścią rzecznego połączenia zlewiska Morza Czarnego z Morzem Północnym. W zakolu Brdy na Wyspie Młyńskiej znajduje się kompleks budynków młyńskich i spichrzy z XIX wieku. Miejsce to, przez wielu uważane jest za najbardziej malowniczy zakątek miasta, znane jest pod nazwą Wenecji Bydgoskiej i przyciąga rzesze spacerowiczów.

          

 

Nakło nad Notecią

Miasto położone jest na prawobrzeżnej ziemi nadnoteckiej, w południowo wschodniej części Krajny.  Miasto leży nad rzeką Noteć, na której znajduje się przepiękna przystań wodna. To właśnie na niej cumuje statek Władysław Łokietek, którym możemy odbyć rejs i podziwiać podczas niego urokliwą przyrodę okolicy. W Nakle można też odwiedzić kościół klasycystyczny św. Wawrzyńca z 1843 roku oraz spichlerze z przełomu XVIII i XIX wieku.

           

 

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl